Nariams
Klaipėdos miesto savivaldybė tapo saugesnė vieta interesantams ir čia dirbantiems žmonės. Įstaigoje įrengtas gyvybę gelbstintis prietaisas – išorinis automatinis širdies defibriliatorius, o grupė darbuotojų apmokyti juo naudotis. Tai Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ dovana savivaldybei ir miestiečiams. Artimiausiu metu tokių prietaisų įvairiose uostamiesčio vietose atsiras ir daugiau. Klaipėdos krašto Rotary klubai yra susibūrę bendram projektui „Žadink širdį“ ir planuoja savo lėšomis defibriliatorius įrengti keliose uostamiesčio vietose, Nidoje, Palangoje, Šilutėje, Plungėje.
Klaipėdos miesto savivaldybė tapo saugesnė vieta interesantams ir čia dirbantiems žmonės. Įstaigoje įrengtas gyvybę gelbstintis prietaisas – išorinis automatinis širdies defibriliatorius, o grupė darbuotojų apmokyti juo naudotis. Tai Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ dovana savivaldybei ir miestiečiams. Artimiausiu metu tokių prietaisų įvairiose uostamiesčio vietose atsiras ir daugiau.
Staigi širdies mirtis – viena dažniausiai pasitaikančių mirties priežasčių pasaulyje. Jai ištikus ne ligoninėje, tikimybė išgyventi tesiekia iki 10 proc., nes šalia dažniausiai nebūna reikiamos pagalbos. Praėjus kelioms minutėms išgelbėti žmogų lieka vis mažiau ir mažiau šansų. Kad ir kaip medikai stengiasi, greitoji ne visada spėja laiku atvažiuoti, todėl tokiu atveju vienintelė skubi pagalba – širdies defibriliacija.
„Ši, gyvybes gelbstinti dovana – ypatingai reikalinga ir prasminga. Duok Dieve, kad visi būtume sveiki ir stiprūs ir kad niekada šio įrenginio nereikėtų panaudoti pagal paskirtį, tačiau, deja, pavyzdžių, kai liga smogia netikėtai, nesirinkdama nei vietos, nei laiko, turime ne vieną. Jei ši moderni įranga padės išgelbėti nors vieną gyvybę, tai bus neįkainojama vertybė mums visiems“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Defibriliatorius yra skirtas atkurti širdies veiklą kai ji netikėtai sustoja. Aparatas automatiškai analizuoja situaciją ir sprendžia, ar reikės elektros impulso, visas komandas duoda lietuvių kalba, tad tereikia viską tiksliai vykdyti. Pakenkti juo neįmanoma. Daugelyje Europos valstybių defibriliatorius tampa tokiu įprastu, kaip gesintuvas, kurį galima rasti ne tik oro uostuose, bet ir parduotuvėse, stotyse, muziejuose, koncertų salėse, kitose žmonių susibūrimo vietose.
„Dėkojame Klaipėdos miesto vadovams, savivaldybei ir jos žmonėms, kad jie sutiko priimti mūsų dovaną, kad rūpinasi savo darbuotojų ir lankytojų saugumu. Klaipėdos savivaldybė pademonstravo jog yra šiuolaikiška, moderni ir drąsi. Tikimės, kad Klaipėdos miesto savivaldybė taps ta vieta, kurioje lankytojai ir darbuotojai jausis saugūs, o ištikus nelaimei, žinos ką daryti“, – įteikdama defibriliatorių sakė Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ prezidentė Vida Stalmokienė.
Pastate Liepų g. 11, kur įrengtas šis prietaisas, dirba daugiau nei 260 žmonių, per mėnesį apsilanko apie 1400–1800 interesantų.
Šiuo metu uostamiestyje įmonėse ir įstaigose yra įrengta 16 defibriliatorių. Vienoje iš įmonių jis buvo sėkmingai panaudotas. Prieš keletą metų vienoje baldų gamykloje 42 metų vyrą atgaivino kolegos darbininkai.
Klaipėdos krašto Rotary klubai yra susibūrę bendram projektui „Žadink širdį“ ir planuoja savo lėšomis defibriliatorius įrengti keliose uostamiesčio vietose, Nidoje, Palangoje, Šilutėje, Plungėje.
Idėja burtis bendram projektui klubams kilo prieš metus. Buvo svarstyta ne viena idėja, kur klubai galėtų suvienyti jėgas. „Tačiau žmogaus gyvybė negali konkuruoti su niekuo daugiau prasmės atžvilgiu. Kiekvienas Klaipėdos krašto Rotary klubas įsipareigojo padovanoti širdies masažuoklį pasirinktai įstaigai savo krašte, o galbūt nupirti ir įrenti tokius vadovaujamose įstaigose. Tai yra visuomenės telkimo projektas dėl žmogaus gyvybės. Ne veltui jį pavadinome „Žadink širdį. Šiandien jau žinome, kad 10 Rotary klubų padovanos defibriliatorių miestuose nuo Plungės iki Šilutės“, – apie projektą pasakojo bendros darbo grupės vadovė Rotary klubo „Karalienė Luizė“ narė Jolanta Girdvainė.
RK „Karalienė Luizė” inf.
Grįžti atgal