Nariams
Klaipėdos Rotary bendruomenė mieste puoselėja naujas tradicijas. Du klubai „Concordia 1826” ir „Karalienė Luizė“ įsteigė apdovanojimus „Vėtrungė“, kuriuos kasmet skiria žmonėms, į miestą atpučiantiems naujų vėjų. Šiemet Naujų vėjų „Vėtrungė“ teko sesei, Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotary klubo narei, socialinės įmonės „Regseda“, kurioje dirba regos ir klausos negalią turintys žmonės, direktorei Kristinai Zibalienei.
Dviejų klubų broliai ir sesės nusprendė, kad Kristina verta „Vėtrungės”, nes ji – ne tik sėkminga verslininkė, per trumpą laiką pakėlusi į skolas grimzdusią įmonę, bet ir jautrus, pasiaukojantis žmogus, kuri rūpinasi negalią turinčiais klaipėdiečiais. „Mes neprašome paramos, duokite mums darbo ir visi būsime laimingi“, – sako Kristina. Už įmonės ekonominius rodiklius jai svarbiau galimybė suteikti darbą žmonėms, kurie niekur kitur negalėtų įsidarbinti ir integruotis į visuomenę. Kristinos iniciatyva mažas pajamas gaunantys ar į skolas įklimpę darbuotojai kasdien maitinami nemokama sriuba, o kieme auga jos sodinti vaismedžiai.
Be K.Zibalienės į 2014 metų „Vėtrungės“ apdovanojimą pretendavo ir pranciškonas brolis Evaldas Darulis, medicinos mokslų daktaras Romualdas Jurgutis, Klaipėdos invalidų rekreacijos ir sporto klubo „Kentauras“ ir Lietuvos invalidų biliardo asociacijos prezidentas, plaukimo sporto meistras Gintas Jonauskas.
Pernai rotariečių iniciatyva įsteigti nauji „Vėtrungės” – naujų vėjų ženklai – už inovacijas bet kurioje profesinėje veikloje, atiteko kultūrininkams: Kultūrų komunikacijų centro direktoriui, menotyrininkui Ignui Kazakevičiui ir Ievos Simonaitytės bibliotekos direktoriui, rašytojui Juozui Šikšneliui.
Ženklus sukūrė dailininkas Vidas Bizauskas, o aukso jiems paaukojo rotariečiai, šiam tikslui išlydę ne vieną asmeninį aukso papuošalą.
Yra liudijama, kad Napoleonui Bonapartui eskaluojant karo politiką 1803 – 1815 metais Prūsijos aukštuomenė rinko lėšas karui su Prancūzija finansuoti. Pasiturinčios šeimos atnešdavo karaliaus juvelyrams savo auksinius papuošalus, o manais gaudavo savo auksinių dirbinių kopijas, išlietas iš paprasto metalo. Dažnai tokie papuošalai turėdavo išgraviruotus žodžius – ‘Gold gab ich für Eisen’ („Išmainiau auksą į metalą“).
Ši istorija įkvėpė rotariečius paieškoti geros valios žmonių, galinčių paaukoti tai, ką turi geriausio, kitų žmonių labui.
RK „Karalienė Luizė“ inf.
Grįžti atgal